2012-05-03 PORADY KOSMETYCZNE

Przygotowania do ślubu w gabinecie kosmetycznym

Jeśli chcesz zabłysnąć podczas tego wyjątkowego dnia nie możesz zabiegów pielęgnacyjnych odkładać na ostatni tydzień .
Niekiedy uzyskanie optymalnych efektów pielęgnacyjnych wiąże się z wykonaniem serii zabiegów. Dlatego warto na kilka tygodni wcześniej odwiedzić gabinet kosmetyczny i umówić się na zabiegi.
Kosmetyczka zdiagnozuje dokładnie cerę, zaleci zabiegi kosmetyczne i kosmetyki , podpowie jak w domu dbać o twarz, dłonie, stopy i całe ciało. Jeśli masz z cerą problemy i do kosmetyczki zgłosisz się parę miesięcy przed uroczystością, to będzie dużo czasu, aby wszystko naprawić lub chociaż zminimalizować problem. Parę dni przed uroczystością nie będzie niestety już takich możliwości.
Zabiegi na ciało wymagają niekiedy kilkutygodniowej, a nawet kilkumiesięcznej kuracji.
Jeśli masz cerę skłonną do zanieczyszczeń, to konieczne będą zabiegi oczyszczania wykonane przez kosmetyczkę. Warto pozbywać się regularnie zaskórników ponieważ cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt i makijaż nie wygląda na niej dobrze. Częstotliwość tych zabiegów ustali kosmetyczka  w zależności od typu cery i skłonności do tworzenia się zaskórników. Nawet jeśli zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie, to na 100% nie można przewidzieć reakcji skóry. Dlatego taki zabieg trzeba wykonać odpowiednio wcześniej.
Jeśli cera nie sprawia większych kłopotów, to warto zadbać o regularne jej nawilżanie i odżywianie.
Z taką samą częstotliwością jak o twarz należy zadbać o dłonie i stopy . Jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie, teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki (manicurzystki).
Dwa tygodnie przed uroczystością możesz umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury . Tydzień przed  koniecznie musisz poddać się depilacji zbędnego owłosienia (ciało musi być idealnie gładkie- trzeba wydepilować włosy z nóg, pachwin, pach i jeśli są włoski na przedramionach i ramionach to również należy te włosy usunąć, jeśli masz widoczny wąsik również trzeba się go pozbyć). Depilacja powinna być obowiązkowa przez cały rok, nie tylko latem, czy z okazji ślubu. Jeśli nigdy wcześniej nie usuwałaś włosków to eksperymenty zacznij dużo wcześniej, tak aby w dniu uroczystości nie było niespodzianki w postaci podrażnienia skóry czy mieszków włosowych.
Na około dwa, trzy dni przed weselem możesz poprosić kosmetyczkę o przyciemnienie henną brwi i rzęs, oraz regulację brwi. Kolor brwi koniecznie musi być dobrany do typu urody i koloru włosów. Nie decyduj się na ten zabieg w dniu uroczystości, ponieważ po depilacji brwi skóra na łukach brwiowych może być zaczerwieniona. To będzie też dobry czas na wykonanie pedicure.
Dzień przed uroczystością można już zrobić manicure lub założyć tipsy. W dniu ślubu pozostaje fryzura i makijaż. Na parę dni przed ślubem nie powinnaś wprowadzać żadnych nowych kosmetyków do pielęgnacji ani nawet kolorowych do makijażu. Źle dobrane mogą spowodować podrażnienie skóry, a nawet uczulenie!

W dzisiejszych czasach widok uśmiechniętego osobnika płci męskiej wychodzącego z gabinetu kosmetycznego, po skutecznie przeprowadzonym zabiegu nie powinien szokować. Kobiety coraz głośniej domagają się od swoich mężczyzn większego dbania o swój wygląd. Mężczyzna powinien ładnie pachnieć i ładnie wyglądać, mieć zadbane dłonie, stopy i czystą cerę. Zalecam wszystkim panom regularne stosowanie kremów nawilżających, zarówno na twarz, jak i na dłonie, a także korzystanie z zabiegów oczyszczających skórę w gabinetach kosmetycznych.

Beata Bratuś
OGRÓD SPA